Atom Manók: Győzelem a Nyuszi Kupán

2018.11.19, 09:01 Kosárlabda UP
Életük első megpróbáltatásán vannak túl az Atom Manócskák.

A szekszárdi Gemenc Nyuszi Kupa regionális bajnokságban vesznek részt az Atomerőmű SE legifjabb 7-8 éves kosárpalántái, az Atom Manók. A szeptember végén verbuválódott csapat élete első tétmeccsét játszotta le, melyre nagy izgalommal készültek a Manócskák. Sajnos többen lebetegedtek, így igen kis létszámmal - mindössze 8-an - utaztak az első fordulójukra a paksi fiatalok, akik viszont derekasan helytálltak. A kosárlabdázással és annak szabályaival mindössze néhány hete ismerkedő gyerekek két meccset játszottak. A jóval idősebb és erősebb játékerőt képviselő Baka Gidák ellen döcögősen ment az első félidő, de miután a büntetődobásnál néhány kosár bement, fordulás után megtört a jég, beindultak a Manócskák és felbátorodva dobálták a kosarat az "óriások" ellen. A második félidőt meg is nyerték. Végül - a vereség ellenére - önbizalommal telve fejezték be a meccset, és várták a következőt.

Atom Manók - Baka Gidák 14:31

(0:12; 0:2; félidei büntetők:3:9; 8:4; 3:4)

Atom Manók: Hingl Péter 9, Vig Ajna 3, Dohóczki Hunor 1, Márton Balázs 1, Füredi Barna, Füredi Bence, Janiszlav Maiurov, Szordel Bence.

Kis pihenő után a második meccsüknek nagyobb lendülettel és önbizalommal indultak neki az Atom Manók, látva, hogy itt van keresnivalójuk a hasonló kaliberű csapat ellen. Az első félidőben öten is belelendültek a pontgyártásba, és a védekezésbe, labdaszerzésbe is jeleskedtek. Igazi csapatmunka volt a félidei 16:0-ás vezetés. A második félidő pedig örömjáték volt mindenki számára - az apróbbacskák is odatették magukat.

Babits Manók - Atom Manók 3:35

(0:10; 0:6; félidei büntetők:3:3; 0:6; 0:9)

Atom Manók: Dohóczki Hunor 8, Vig Ajna 7, Márton Balázs 7, Janiszlav Maiurov 6, Hingl Péter 4, Szordel Bence 3, Füredi Barna, Füredi Bence.