Egy sima egy fordított Siófokon

2017.11.08, 10:35 Kosárlabda UP
A fiú serdülő korosztályban is megkezdődött a 2017/2018-as szezon.

Az első fordulót a Dél-Nyugati Régió „B” csoportjában Siófokon rendezték. Első ellenfelünk a Dombóvári csapat volt. Két eltérő felkészültségi szinten lévő csapat küzdelméből az erősebb egységesebb csapat győzött. Ellenfelünk fizikai fölényét kihasználta, amit elsősorban a gyors lerohanásokban kamatoztatva, rengeteg létszámfölényes könnyű kosarat dobott (főleg a 2. és 4. negyedben) így sima győzelmet aratott. Bár nálunk is volt néhány szép egyéni megmozdulás de ez most csak ennyire volt elég.

Paksi Harcosok- ASE - Dombóvári Kosársuli KE

30 : 100  ( 14:27, 0:25, 10:24, 6:24 )

PH.: Sánta 12, Strasszer 8, Ritter 4, Bernát 2, Nagy M.2, Nagy R.2, Feil, Takács, Bach,
          Német, Géringer, Kolki

A második mérkőzést rövid pihenőt követve a Siófoki Kosársuli ellen játszottuk, akik hosszabításban kaptak ki a Kaposvár/A-tól. A Siófoknál játszott két magas játékos akik ikrek voltak, magasságuk ellenére jól mozogtak, jól dobtak (végül együtt 55 pontot szereztek.). A mérkőzést jól kezdtük, végig vezetve 6 ponttal nyertük az első negyedet magassági hátrányunk ellenére és majdnem annyi pontot dobtunk mint az előző mérkőzésen összesen. A második negyedben is jól tartottuk magunkat bár azt az ellenfél nyerte 4-gyel. A második játékrészben ahol már vegyesen játszhatott a két ötös, nagy küzdelem alakult ki, végig fej-fej melett haladtak a csapatok, többnyire néhány pontos vezetésünk mellett. Mivel nem igazán tudtunk sokat cserélni és pihentetni a kulcsembereket várható volt el fogunk fáradni a 4. negyedre, de ez ellenfelünkre is igaz lett. A palánkunk alatt csak nagy nehézségek árán ill. alig tudtuk tartani az ellenfél magas embereit, de szerencsére a kosaraikra sikerült indításokból és add és fuss játékból válaszolni. Még azt is sikerült átvészelnünk, hogy Német Barna kipontozódott 4 perccel a vége előtt egál állásnál. A végjáték nagy izgalmakat hozott, sikerült 5 ponttal elhúznunk, de az utolsó fél percben 78:76-ra feljött a Siófok. Tíz másodperccel a vége előtt bedobással jöhettünk a támadó térfélen, sikerült is elszakadni a védőktől és bepasszolni a labdát, de nem tudtuk „lenyelni” azt, egy rossz átadást követően 5.6 másodperccel a vége előtt az ellenfél jöhetett oldalbedobással. Időkérést követően a mi térfelünkről folytatódott a játék, szerencsére ezt az az utolsó akciót jó helyezkedéssel sikerült kivédeni így némi meglepetésre, de megérdemelten, nagyot küzdve nyertünk és maradtunk a „B” csoportban. A csapatból mindenkit dicséret illet, hiszen 11 játékos is tudott pontot szerezni (!!!!) mindenki igyekezett,de a második félidő kezdő ötösét mindenképpen ki kell emelni ( Sánta, Ritter, Strasszer, Német, Bach).