Eredmények az U14-es versenyekről (január, február)

2018.05.07, 21:11 Kosárlabda UP
Összefoglaló

Január 20-án, Monoron folytatódott a Pestmegyei Bajnokság. Második ellenfelünk a Szentendrei KSE volt az erősebb ahol két magas és egyben ügyes fiú is játszott, de jó csapatmunkával őket is sikerült legyőzni, a Monor ellen pedig hatan is tíz pont felett dobtak.

Paksi Harcosok – Monori SE
102:33 (22:9, 24:14, 32:5, 24:5)
P.H.: Sánta 18, Peszteric 17, Imre 12, Takács 12, Mocsári 12, Géringer 11, Kajári 8, Nagy R. 8, Ganczler 4, Haaz, Sándor.

Paksi Harcosok – Szentendrei KSE
112:74 (20:19, 30:20, 30:20, 32:15)
P.H.: Sánta 24, Imre 16, Géringer 16, Peszteric 14, Nagy R. 12, Mocsári 10, Takács 8, Ganczler 6, Sándor 4, Kajári 2, Haaz.

Január utolsó hétvégéjén Oroszlányban rendezték meg a MKOSZ bajnokság főtábla 2. fordulót. Nem túl jó előjelekkel készültünk erre, mert sok volt a hiányzó betegség, sítábor és egyéb elfoglaltságok miatt, így részben tartalékosan játszottunk, és sajnos bejött amire számítottunk, nagy különbségű vereségeket szenvedtünk, sem védekezésben, sem támadásban nem tudtunk méltó ellenfél lenni ezúttal.

Harcosok – DKKA „A”
43:159 (8:45, 9:44, 16:38, 10:32)
P.H.: Géringer 13, Német 10, Peszteric 9, Strasszer 6, Bach 4, Takács 3, Sándor, Kajári, Bernát, Müller, Haaz, Blatt.

Paksi Harcosok – OSE Lions
43:122 (4:32, 8:35, 10:28, 21:27)
P.H.: Német 14, Géringer 6, Strasszer 6, Takács 5, Bach 4, Peszteric 2, Kajári 2, Sándor 2, Haaz 2, Müller, Blatt, Bernát.

Paksi Harcosok – DKKA „B”
48:113 (13:24, 12:33, 21:22, 2:34)
P.H.: Német 14, Peszteric 12, Géringer 6, Bach 6, Strasszer 4, Blatt 2, Bernát 2, Haaz 2, Takács, Müller, Sándor, Kajári.

Február 03-án Kunszentmiklóson folytatódott a Pestmegyei Bajnokság. Monor ellen az első negyed kivételével domináltunk, és szépen eloszlottak a pontok a csapaton belül, mutatva mindenki hozzá tudott tenni támadásban is a csapatmunkához. A második mérkőzésen a Kékrókák ellen a 17 és a 39. perc között folyamatosan vezettünk, a 32. percben már 15 ponttal is. Innen jött fel ellenfelünk és bár többször is megnyerhettük volna rendes játékidőben a mérkőzést, a dobáshibáknak és a folyamatos személyik gyűjtögetése miatt (végül 4 játékosunk is kipontozódott) sikerült ellenfelünknek az egyenlítés (80:80), majd a hosszabbítást már simán nyerve, nyerték a mérkőzést. Sajnos nem tudtuk igazán levédeni 3 dinamikus, jól 1:1-ező játékosukat, ill. a kihagyott helyzetekkel és kipontozódásokkal végül törvényszerű lett a vereség. Ennek ellenére voltak szép támadásaink is, és jó, küzdelmes meccset vívtunk, sok ilyenre lenne még szükség.

Paksi Harcosok – Monor SE
80:37 (12:10, 30:6, 20:12, 20:7)
P.H.: Sánta 18, Peszteric 14, Géringer 10, Inalegwu 8, Bach 8, Strasszer 6, Blatt 6, Kékesi 4, Ganczler 4, Mocsári 2, Haaz, Kajári.

Paksi Harcosok – Miklósi Kékrókák
87:95 (18:17, 28:19, 22:18, 12:26, 7:15)
P.H.: Kékesi 20, Ganczler 14, Sánta 13, Peszteric 12, Mocsári 11, Inalegwu 10, Strasszer 4, Bach 2,  Blatt, Haaz, Kajári, Géringer.

Február 17-én és18-án Kaposváron került sor az MKOSZ-főtábla 3. fordulójára. Nem igazán volt ideális az előző két hetünk, mert többször rendezvények miatt nem volt termünk, ill., ha volt, akkor iskolai farsangi rendezvények miatt volt foghíjas a létszám, és betegség miatt is voltak hiányzóink.
Mindezek ellenére szombaton sikerült visszavágni a DKKA „B” csapatának az oroszlányi vereségért, a Baja ellen szoros mérkőzésen a végjátékban kaptunk ki, sajnos az ellenfél magas emberét nem tudtuk levédekezni a második negyedben, aki akkor 17 pontot szerzett a 21-ből, míg a második félidőben ehhez 13-t tett hozzá annak ellenére, hogy itt már kicsit jobban védtük. A vasárnapi harmadik mérkőzésen a Kaposvár már 20 pont felett is vezetett a harmadik negyedben, de a 35. percre sikerült 10 alá bejönnünk, de végül 15 lett a vége. Sajnálhatjuk, hogy a ziccerhibák mellett 5 létszámfölényes helyzetünket is rossz passz miatt elrontottuk, amiből mi kaptunk ziccert a visszaindítás után, ill. több rossz átadásunkból is mi kaptunk kosarat, amikor leindítottak belőle.
Ezeken a mérkőzéseken jól látszott, ha az 1:1 elleni védekezésben tudnánk javulni, és kicsit figyelmesebben passzolnánk, akkor egyenrangú ellenfelei lennénk ezeknek a csapatoknak. Ami miatt feltétlen dicséret illeti a csapatot, hogy minden mérkőzésen jól küzdöttünk és igyekeztünk a hibák ellenére odatenni magunkat.

76:61 (19:24, 15:18, 24:12, 18:7)
P.H.: Német 19, Ritter 18, Sánta 15, Strasszer 10, Bach 6, Sándor 2, Peszteric 2, Takács 2, Nagy R.2, Kajári, Blatt.